Mercedes po siedmich rokoch prináša novú Triedu C inšpirovanú Triedou S. V základných verziách sa musíme rozlúčiť so šesťvalcami, uvidíme, čo pod kapotu prinesú verzie C 43 alebo C63 AMG. 

Zdroj: Mercedes-Benz

Zdroj: Mercedes-Benz

Exteriér

C-čko narástlo okrem výšky do všetkých smerov. Prednej časti dominuje nový tvar masky chladiča, či sériovo dodávané LED svetlomety (za príplatok môžete mať svetlomety s názvom DIGITAL LIGHT, ktoré vám dokážu napríklad „nakresliť“ jazdné pruhy na cestách, kde nie sú. Zadná časť sedanu zmenila orientáciu svetlometov z vertikálnej na horizontálnu. 

Zdroj: Mercedes-Benz

Zdroj: Mercedes-Benz

Interiér

Po vzore S-ka prešlo aj C-čko výraznou redukciou fyzických tlačidiel. Interiéru dominujú 2 veľké displeje. Pred vodičom sa nachádza LCD obrazovka s uhlopriečkou 12,3 palca za príplatok (v sériovej výbave má veľkosť 10,25 palca), ktorú je možné prispôsobiť tromi štýlmi (klasickým, športovým, či decentným) a tromi režimami (navigačným, asistenčným alebo servisným)  Centrálny displej má v základe 9,5 palca a za príplatok ju vám Mercedes dodá obrazovku s uhlopriečkou 11,9 palca.

Zdroj: Mercedes-Benz

Pohon

Triedu C bude možné objednať so štvorvalcovými turbomotormi, ktoré sú podporované integrovaným štartovacím generátorom s výkonom až do 15kW a krútiacim momentom 200 Nm. Štvorvalce budú skombinované výlučne s 9-stupňovou automatickou prevodovkou 9G-TRONIC. Primárne poháňané sú zadné kolesá, ale samozrejme je možné Triedu C objednať aj 4MATIC-om.

Benzínové motory budú dostupné v dvoch objemoch (1496 cm³ a 1999 cm³). Najslabšia verzia C 180 má výkon 125 kW/170 koní a krútiaci moment 250 Nm, najsilnejšia verzia s označením 300 má výkon 190 kW/258 koní, krútiaci moment 400 Nm, na stovku dokáže zrýchliť za 6 sekúnd a jeho maximálna rýchlosť je elektronicky obmedzená na 250 km/h.

Obe naftové verzie majú objem 1992cm³, slabšia má výkon 147 kW/200 koní a krútiaci moment 440 Nm, silnejšia 195 kW/265 koní, krútiaci moment 550 Nm. Silnejší diesel dokáže pokoriť 100 km/h za 5,7 sekundy

Neskôr po spustení predaja bude do ponuky pridaný aj hybrid s čisto elektrickým výkonom 95 kW/129 koní a dojazdom až 100 kilometrov. 

Zdroj: Mercedes-Benz

Umelá inteligencia

Samozrejmosťou je plejáda asistenčných systémov, z ktorých väčšinu Trieda C preberá z vlajkovej lode, teda Triedy S aktuálnej generácie. Zaujímavosťou je, že nové C-čko po novom dokáže komunikovať s chytrými domácnosťami, takže vám hlasový asistent dokáže povedať, či sa niekto nachádza u vás doma alebo či ste nezabudli vypnúť kúrenie. 

Zdroj: Mercedes-Benz

Triedu C si budete môcť objednať od 30. marca. Prvé kusy dorazia k predajcom v lete 2021.