V posledných dňoch bol predstavený facelift priekopníka kategórie 4-dverových kupé. Nadčasový dizajn aktuálnej generácie C257 potvrdzuje fakt, že facelift modelu CLS je veľmi decentný. Aby ste zmeny spoznali musíte byť veľký fanúšik (znalec) Mercedesov. 

Zdroj: Mercedes-Benz

Exteriérové zmeny

Najväčšou a pre mňa najdôležitejšou zmenou je pridanie istých ostrejších „AMG“ čŕt do základnej verzie AVANTGARDE. Tá, povedzme si úprimne, doteraz nevyzerala úplne najlepšie. Po facelifte má táto verzia výraznejšie otvory na prívod vzduchu a napríklad aj chrómový splitter na spodu predného nárazníka. K dispozícii sú dva nové dizajny 19-palcových kolies (jedny 5-lúčové a jedny mnoholúčové). 

Pokiaľ by ste si chceli svoje CLS čo najviac individualizovať, inžinieri z programu designo pridali do ponuky tri ďalšie farby (jupiter red, cashmere white magno a emerald green).

Porovnanie verzie AVANTGARDE pred faceliftom a verzie AMG Line po facelifte: 

Zdroj: Mercedes-Benz

Zdroj: Mercedes-Benz

Zmeny v interiéri

Najvýraznejšou zmenou v interiéri je pravdepodobne nový kapacitný volant, ktorého ovládacie prvky už poznáme napríklad z faceliftovaného Ečka, či Triedy S. Túto zmenu dopĺňajú nové dekorácie palubnej dosky, či stredovej konzoly a takisto sa zväčšila ponuka farebných kombinácií kožených sedadiel, kde rovnako ako v prípade exteriéru priložili ruku k dielu aj experti z programu designo.

Na obrázku môžeme vidieť kombináciu sýto bielej a čiernej designo Nappa kože Exclusiv, drevený vysokolesklý šedý obklad a dvojfarebný designo volant z kože Nappa: 

Zdroj: Mercedes-Benz

Zdroj: Mercedes-Benz

Motorizácie

Základnou dieselovou motorizáciou je verzia 220 d, ktorá má objem 1950 cm3 a výkon 143 kW/194 koní a krútiaci moment 400 Nm. Stredným variantom je mild-hybridný dvojlitrový diesel 300 d s výkonom 195 kW/265 koní a krútiacim momentom 550 Nm. Elektromotor dodáva 15-kilowattový „boost“. Na vrchole dieselových motorov je zamatový radový šesťvalec s označením 400 d a výkonom 243 kW/330 koní. Krútiaci moment predstavuje 700 Nm. 

Vstup do benzínovej palety predstavuje štvorvalcová verzia 350 s výkonom 220 kW/299 koní a krútiacim momentom 400 Nm, nad ktorou sú dva radové šesťvalce s mild-hybridnou technológiou. Elektrický „boost“ v oboch zmienených motoroch rovnaký výkon 16 kW/22 koní. Slabší zo zmienených šesťvalcov má označenie 450, výkon 270 kW/ 367 koní a krútiaci moment 500 Nm. Na pomyselnom Olympe stojí verzia AMG CLS 53 4MATIC+ s výkonom 320 kW/435 koní a krútiacim momentom 520 Nm. S týmto motorom dokáže nové CLS vystreliť z 0 na 100 km/h za 4,5 sekundy. 

Zdroj: Mercedes-Benz

Prvé faceliftované autá prídu k európskym dealerom v júli 2021.