Automobilka Honda prináša už tretiu generáciu modelu HR-V, ktorú bude možné zakúpiť už len s elektrifikovanou paletou motorov e:HEV (hybridné elektrické vozidlo)

Exteriér

Charakteristickým prvkom prednej časti tohto nového SUV-kupé je „odvážna“ integrovaná mriežka chladiča. Ostrejšie zvislejšie bočné strany majú zabezpečiť, aby nebol ovplyvnený vnútorný priestor. 

Zdroj: Honda

Zdroj: Honda

Interiér

Interiér modelu HR-V je navrhnutý tak, aby zabezpečil čo najvyšší komfort pre štyroch pasažierov. Sú v ňom použité moderné tkaniny a mäkké materiály. Palubná doska je minimalistická s klasickými kruhovými ovládačmi pre vzduchotechniku, nad ktorými sídli displej infotainmentu. Novinkou je systém difúzie vzduchu, ktorý má zvýrazniť pocit vzdušnosti v interiéri. 

Zdroj: Honda

Magic Seats

Áno, aj v tomto modeli sú použité pre Hondu známe praktické Magic Seats. Palivová nádrž je umiestnená v strede, čo umožňuje oveľa väčšiu flexibilitu zadných sedadiel, ako sme zvyknutí. Sedadlá je možné sklopiť na plocho (fold-flat) alebo vyklopiť nahor (flip-up), čo môže byť dobré napríklad, keď nechcete, aby vám v kufri lietala basa piva. 

Zdroj: Honda

Konkrétne pohonné ústrojenstvo ešte nebolo zverejnené. Predpokladá, že bude spoločné s modelom Jazz, keďže stoja na spoločnom základe. Pod kapotou Jazzu sa skrýva 1,5-litrový benzín s výkonom 109 koní. Možné ale je, že sa do HR-V dostane aj silnejší dvojliter z modelu CR-V, ktorý má výkon 184 konských síl. 

Honda HR-V bude v Európe dostupná na konci roku 2021. V prípade záujmu sa môžete zaregistrovať na: www.honda.sk/nove-hr-v