Často práve leniví ľudia prichádzajú s veľmi zaujímavými riešeniami. Podobný princíp použila „low-costová“ automobilka Dacia pri tvorbe nového infotainmentu, prispôsobila sa dobe plnej smartfónov a infotainment integrovala do nich. 

Zdroj: Dacia

Čo je Dacia Media Control?

Dacia Media Control je systém, ktorý zahŕňa rádio, dva reproduktory, USB port, Bluetooth konektivitu, ovládanie na volante a do stredu prístrojovej dosky zakomponovanú dokovaciu stanicu pre váš smartfón, ktorá je mierne natočená na vodiča. Pokiaľ dokovaciu stanicu nepotrebujete, môžete ju jednoducho skryť do palubnej dosky. 

Ako Media Control funguje? 

Prvý krok je stiahnutie aplikácie do vášho smartfónu, aby prostredníctvom Bluetooth-u mohol s autom začať komunikovať. Po pripojení si môžete usporiadať widgety napríklad podľa toho, ako často ich budete používať.

Systém ponúka širokú škálu navigácií, dokáže prehrávať vaše uložené playlisty, hudbu z vašich obľúbených streamovacích služieb, či čítať SMS správy nahlas. 

Takisto je dostupná funkcia, ktorá vám ukáže prejedenú vzdialenosť, priemernú rýchlosť spotrebu paliva a v koncerne Renault obľúbené ECO skóre. 

Zdroj: Dacia

V Dacii mysleli aj na zábudlivcov, pokiaľ to vyzerá, že si v aute zabudnete mobil, auto vás na to upozorní a pokiaľ zabudnete, kde ste zaparkovali, telefón vám ukáže jeho polohu.

Zdroj: Dacia