Škodovka včera 16.2.2021 predstavila nový variant ich prvého plne elektrického SUV ENYAQ. V čom vlastne bude tento variant iný? Veľké kolesá z ľahkých zliatin, čierne lakované prvky karosérie a znížený podvozok robia pridávajú ďalší model do rodiny Sportline.

Zdroj: Škoda

Škoda už tradične všetky verzie áut so športovejším „lookom“ a lepšími jazdnými vlastnosťami označuje prívlastkom Sportline. Tomuto odnačeniu sa nevyhol ani nový elektrický model ENYAQ. Verzia SPORTLINE iV bude rovnako ako klasický ENYAQ ponúkať tri motorizácie. Najvýkonnejšia motorizácia 80x bude ponúkať štvorkolku a až 195 kW. Aj pri tento konfugurácii dokáže batéria s kapacitou 77 kWh poháňať auto až 501 kilometrov podľa meraní WLTP.

Zdroj: Škoda

Lepšie jazdné vlastnosti

Tak ako som už spomenul verzia Sportline prináša veľmi dobré jazdné vlastnosti a lepšiu dynamiku. Elektromotor dokáže ponúknuť vysoký maximálny krútiaci moment. Veľkou výhodou bude aj športový podvozok, ktorý má prednú nápravu zníženú o 15mm a zadnú o 10 milimetrov.

„kúlovejší“ exteriér

Verzia Sportline prináša aj množstvo exteriérových „tuningov“. Škoda nám ku nim pripravila takúto peknú prehľadnú infografiku. A keby len jednu ale rovno dve, preto Vám nebudem rozpisovať detajly a kľudne sa nimi pokochajte.


Zdroj: Škoda Zdroj: Škoda

Aj interiér dostane upgrade

Milovníci štýlových interiérov nebojte, ani ten v tomto prípade neostal ochudobnený. Takmer celý interiér sa nesie v čiernej farbe, ktorá je miestami podčiarknutá doplnkami v športovej šedej farbe. Najdôležitejším prvkom interiéru sú exkluzívne, čierne športové sedadlá s lepším držaním v zákrutách a trojramenný športovo rezaný, multifunkčný volant.

Zdroj: Škoda